על הספר

 

ספר: רפואת הלב הפתוח – ד"ר אייזיק אליעז

רבים חיכו במשך שנים לכתיבת הספר הזה –

והנה סוף סוף הוא מגיע!

אנו מזמינים אתכם לתמוך בהפקת ספר פורץ דרך, המחבר בין נקודת מבט רפואית ובין חוכמה בודהיסטית. הספר מציע תרומה משמעותית, מבחינה עיונית ומעשית, להתמודדות עם אתגרים בריאותיים ורגשיים-נפשיים ולהבנה רוחנית מעמיקה. זהו פרויקט חדשני וייחודי בסוגו, המתבסס על ידע של מומחה בכיר בתחומו.

עבודה על הספר.jpg

על החזון של הספר

לאחר עשרות שנים של תרגול בודהיסטי, פיתוח של שיטות טיפול ייחודיות והנחיית סדנאות רבות-משתתפים (במסגרת עמותת "עמיתאבא"), ד"ר אייזיק אליעז מיישם את החזון של מוריו. מורים בכירים אלו, המשתייכים לשושלות של הבודהיזם הטיבטי, עודדו אותו להפיץ במערב את חוכמתו, הנקשרת למסורת הריפוי של ה"מדיסין בודהא". הגישה שפיתח, "רפואת הלב הפתוח", מתבססת על הבנה מדעית-רפואית בדבר האופן שבו טכניקות של מדיטציה וריפוי רגשי משפיעות על מגוון מערכות פיזיולוגיות. הספר עתיד להביא תועלת לכל מי שרוצה לחיות חיים מלאים, עמוקים ומחוברים יותר, לאנשים המתמודדים עם מחלות, וכן למטפלים, למורים בתחומי הרוח והתודעה ועוד.

 

על ד"ר אייזיק אליעז

רופא אינטגרטיבי שהתמחה במגוון תפיסות רפואיות, מערביות ומסורתיות, ומודט מנוסה העוסק יותר משלושים שנים בחוכמת הבודהיזם הטיבטי. יוצר גשר בין החוכמות הקדומות לבין מחקרים מדעיים העוסקים בתרומת המדיטציה, התזונה ואורח החיים לתהליכי ריפוי. כרופא הוא פיתח גישה אינטגרטיבית לטיפול באנשים המתמודדים עם סרטן ומחלות כרוניות. מחקריו פורסמו בכתבי עת מקצועיים יוקרתיים. ד"ר אליעז, יליד ישראל, מתגורר בקליפורניה ומרבה גם להעביר סדנאות בארץ.

 

על תהליך העבודה והקמפיין

תהליך כתיבת הספר כרוך בעבודה רבה, הכוללת עבודת צוות הפועל בישראל ובארה"ב ועוסק בתחקיר, פיתוח וארגון תכנים, תמלול חומרים, עריכה מדעית ועוד. אנו שואפים להפיק ספר איכותי ומקצועי ביותר מבחינת תכניו והיבטיו הטכניים.

העלות הכוללת של הפקת הספר היא כ- 250,000 ש"ח.

תמיכתם הנדיבה תאפשר לממש פרויקט מורכב זה, וכך להגשים את חלומם של רבים שאותם ליווה ד"ר אליעז כמורה וכמטפל, וכן לאפשר את הפצתו של ידע נחוץ זה לרווחתם של רבים אחרים.   

קרא עוד על פעילותו של ד"ר אליעז

 

המלצות של תלמידים ומטופלים:

"הסדנה של ד"ר אליעז חידדה אצלי את ההבנה שהגוף שלנו מגיב לטראומות ולדפוסי חשיבה ברמה התאית. הסדנה נתנה לי תקווה: יש אפשרות של החלמה ,יש למיינד שלי כוח עצום [...] כל זמן שאני כאן, אנסה לצמצם את הסבל ולהרחיב את האושר. [...]  הנס יכול להתבטא באופנים שאני לא מסוגלת לדמיין. אני בוחרת לקחת אחריות על תהליך הריפוי שלי. [...] לסדנה הזו יש כוח של הצלת חיים".

"אייזיק הוא השראה. הוא חי ומתרגל את מה שהוא מלמד בנדיבות ובחוכמה המשתרעת משדות ידע עצומים של רפואה ומדע למרחבים של נפש ורוח. במשך השנים ראיתי אותו מלווה אנשים רבים בהתמודדות עם מחלת הסרטן, במקצועיות חדה, בחמלה באכפתיות  [...] אייזיק מביא אלינו את הרפואה העמוקה ביותר שפגשתי, רפואת גוף-נפש-רוח אנושית, מחוברת לחיי היום-יום."

תמה סולומון