אודות

 

עמיתאבא – רפואת הלב הפתוח

"עמיתאבא – רפואת הלב הפתוח" היא עמותה המארגנת סדנאות ריפוי, לימוד ומדיטציה בהנחיית ד"ר אייזיק אליעז. אנו מזמינים אתכם להתנסות בחוויית ריפוי מעמיקה ומיוחדת במינה, הנוגעת במכלול ההיבטים של גוף, נפש ורוח.

מדיטציית הלב הפתוח מבוססת על פיתוח חמלה, פתיחוּת ושחרור מאחיזה. במהלך הסדנאות אנו מתרגלים מדיטציה זו ככלי לריפוי לנו ולאלו הקשורים אלינו, וכן משולבים בהן תרגילי יוגה וצ'יקונג ומוגש אוכל טבעוני ובריא. הסדנאות מיועדות לכל מי שרוצה לחיות חיים מלאים, עמוקים ומחוברים יותר, לרופאים ולמטפלים, וכן לאנשים המתמודדים עם מחלות.

הסדנאות מתבססות על ניסיונו הרב של ד"ר אייזיק אליעז – רופא אינטגרטיבי שהתמחה במגוון תפיסות רפואיות, מערביות ומסורתיות, ומודט מנוסה העוסק יותר משלושים שנים בחוכמת הבודהיזם הטיבטי. כמטפל וכמורה הוא יוצר גשר בין החוכמות הקדומות לבין מחקרים מדעיים העוסקים בתרומת המדיטציה, התזונה ואורח החיים לתהליכי ריפוי. כרופא הוא פיתח גישה אינטגרטיבית לטיפול באנשים המתמודדים עם סרטן ומחלות כרוניות. מחקריו פורסמו בכתבי עת מקצועיים יוקרתיים.

ד"ר אליעז מגיע לישראל פעמיים בשנה ומקיים את הסדנאות בהתנדבות בעזרת צוות מתנדבים. הסדנאות מועברות בעברית ופתוחות לכולם. כמו כן, העמותה מקיימת מפגשי מדיטציה שבועיים ברחבי הארץ.

שמה העברי של העמותה "עמיתאבא" מתבסס על המילה הסנקריסטית "Amitābha", שפירושה "אור נצחי" והיא מציינת בתפיסה הבודהיסטית את מכלול תכונותיו הנעלות של הבודהא.